Studentski centar ostao perfektan i nakon derbija!

Prva A MCKL

30. Januar, 2021 Studentski centar

Studentski centar jedina je ekipa bez poraza i u domaćem prvenstvu i u Aba 2 ligi.

Noćas, u derbiju crnogorske lige, pala je Sutjeska rezultatom 89-80.

U prvih 10 minuta igralo se koš za koš i gosti su otišli na kratki odmor sa 3 poena prednosti (20:23).

Već u drugoj četvrtini naša ekipa pravi prvu osjetniju prednost, dobija drugi period 30:21 za rezultat 50:44.

U drugom poluvremenu Studenti su održavali prednost, nisu dali gostima da ih ugroze i dovedu utakmicu u egal. U poslednjih 10 minuta se ušlo sa prednošću od 9 razlike (67-58).

U poslednjoj četvrtini održali smo prednost i došli do 10. vezane pobjede u crnogorskom prvenstvu, a do 17. pobjede u sezoni, u kojoj Studenti još uvijek ne znaju za poraz.

Najefikasniji bio je Drobnjak sa 28 poena, a pratili su ga Starovlah sa 13, Magee sa 12 i Hagedorn sa 10 poena. Baćović je bio najbolji skakač sa 7 skokova, sok je najbolji dodavač bio Slavković sa 6 asistencija. Baćović i Ivišić su imali i po 2 'rampe'.