Studentima derbi sa Megom

Aba Liga

04. Decembar, 2023 SC Derbi

Košarkaši SC Derbija slavili su u duelu sa ekipom Mege 89:82 u derbiju 10. kola ABA lige.

Kakva igra, kakav meč, i na kraju pobjeda za ekipu Dejana Jakare.

Naša ekipa je još od prošlog kola počela ovaj niz utakmica sa ekipama koje su projektovane za doigravanje, pa idu i mečevi sa prvim favoritima, i strašno bitne dvije pobjede na početku kampanje našeg mladog trenera.

Meč sa Megom je bio ringišpil, mijenjao se rezultat, ali uvijek kada je trebalo da se napravi taj dodatni korak, da se pokaže onaj djelić snage koji je često i preko granica,  momci su ga pokazali.

Gosti bolje otvaraju meč, ali slijedi prvi preokret i serija naših na krilima Dokinsa i Kamenjaša.

Zatim sjajna druga četvrtina, i otvaranje treće sa +12 poena razlike, ali onda je Mega napravila iskorak.

Serija gostiju od 22:9 i prvo vođstvo nakon prve četvrtine. Ipak smo i sami svjesni kakvog protivnika imamo, mladog poletnog, koji se nikad ne predaje.

Uslijedila je nova serija Studenata, a onda i trojka Bogavca za novu dvocifrenu razliku.

Treba pomenuti i odličnu rolu Hadžibegovića u tim trenucima, na obije strane parketa.

Nismo više ispustili prednost iako je Mega igrala jako do zadnje sekunde.

Novi dabl dabl za našeg Kamenog koji je meč završio sa 18 poena i 10 skokova (4 ofanzivna).

Drežnjak i Dokins su dali po 14 poena, Bogavac 12, Hadžibegović jedna all round partija sa 9 poena, 7 skokova i 4 asistencije, Mirković je dao 8 poena, Kapusta 4, ali je podijelio 7 asistencija.