Studenti poraženi u Železniku poslije odlične partije

Aba Liga

12. Novembar, 2021 SC Derby

Košarkaši SC Derby-a poraženi su u Železniku od FMP-a nakon neizvjesne utakmice 104:99 (31:18, 24:31, 18:25, 31:25).

Na kraju treba reći falilo je malo i sportske sreće, jer smo imali na minut i po do završetka meča i 4 poena prednosti, ali su domaću uspjeli da naprave seriju 10:0 i da tako dođu na kraju do trijumfa.

Nije sve počelo dobro za naše momke, primili su čak  31 poen u prvoj četvrtini, ali od tada sjajna igra i generalno dobar meč.

Andej Žakelj je na parket poslao Kajl Vinjalesa, Flečera Megija, Andriju Slavkovića, Borisa Tišmu i Kenana Kamenjaša.

Domaći košarkaši bolje otvaraju meč, i poslije nekoliko minuta imali su prednost od 7:2.

Studenti se vraćaju u rezultatski egal preko Kenana Kamenjaša koji je postigao svih 6 poena za naš tim.

FMP ipak ponovo prelazi u vođstvo, najviše zahvaljujući svojoj odbrani na koju naši momci jednostavno nisu imali rješenja.

Prednost FMP-a je na minut do kraja prve dionice iznosila 15 poena razlike.

Trojkama Tišme i Starovlaha uspijevamo da smanjimo, ali na drugoj strani Nerandžić takođe pogađa sa perimetra, i zaostatak je iznosio 13 poena.

U drugoj četvrtini znatno bolja odbrana naše ekipe, na samom početku.

Protivniku smo zatvorili put do koša, pa tako skoro 3 minuta su bili bez poena.  U međuvremenu smo napravil seriju 5:0. Poslije jednog dijela koji se igrao "koš za koš", naši momci ponovo podižu tempo.

Sjajnu energiju našem timu je dao Džastin Edvards koji je briljirao u ovoj četvrtini. Deset njegovih poena u ovom periodu, i zaostak za FMP-om smo sveli na svega 4 poena razlike.

U samoj završnici Pavličić pogađa trojku za - 2, ali je i FMP uspio da vrati, bukvalno sa zvukom sirene.

U drugom poluvremenu ponovo krećemo sa dobrom energijoom i dobim šutem spolja.

Vinjales, Megi, Tišma pogađu sa perimetra,

Odličan je bio naš Portorikanac, koji je u prva tri minuta ubacio 7 poena, pa smo po prvi put i poveli na susretu.

"Panteri" su potom vezali dva dobra napada, ali i naši momci uzvraćaju svojom serijom preko Pavlićevića i Megija.

Bilježimo sjajnu odbranu Kenana Kamenjaša, koji se kao fudbalski golman bacio kako bi presjekao pas protivnika, i uspio je u tome.

Posljednja dionica, i veliki ulog, donijela je neizvjesnu borbu i pravi "rat na parketu" od strane obije ekipe.

U jednoj nevjerovatno neizvjesnoj završnici, kod prednosti FMP-a od 2 poena, Andrija Slavković pogađa trojku iz kornera.

A kako onda nazvati, trojku Flečera Megija iz driblinga sa kojom smo pošli na četiri poena razlike.

Tada slijedi serija domaćih od 10:0, i do kraja su uspjeli da privedu meč u svoju korist.

Vinjales na kraju 18 poena, Megi je dao 16, Edvards 15 uz čak 4 ukradene lopte , Pavlićević 11, koliko je dao i Kamenjaš uz 13 skokova.