Studenti poraženi u Draženovom domu: Egal tri četvrtine pa pad koncetracije sredinom posljednje dionice

Aba Liga

29. Januar, 2022 SC Derby

Košarkaši SC Derby poraženi su u "Draženovom domu" od ekipe Cibone 90:75 (24:22, 20:19, 18:17, 28:14).

Rezultat koji ne oslikava ono pto se stvarno dešavalo na terenu.

"Studenti" su dobro otvorili meč, bili u zaostatku svo vrijeme, ali uvijek na posjed dva.

U egalu koji je trajao sve do tri munta posljednje dionice, kada smo kod rezultata 62:61 za domaćina imali tri napada prlike da povedemo, ali nismo iskoristili, i od tada su "Vukovi" preuzeli inicijativu.

Do tog trenutka dobra igra naših momaka, pogotovo Kenana Kamenjaša koji je opet bio najubojitije oružje ekipe Andreja Žakelja sa 20 poena i 8 skokova.

Sjajno partiju je pružio i Erik Nil koji je pored 16 ubačenih poena imao i 9 asistencija, čime je pokazao da može biti veliko pojačanje za naš tim.

Flečer Megi je ubacio 12 poena, od čega 9 u prvom poluvremenu.

SC Derby i Cibona su se izjednačili po broju pobjeda, pa samim tim najavljuju uzbudljivu borbu za što bolji plasman u ABA ligi.