Studenti pobjedom otvorili sezonu u ABA ligi

Aba Liga

29. Septembar, 2023 SC Derbi

Košarkaši SC Derbija savladali su na gostovanju Split 72:76 i tako sa pobjedom otvorili sezonu u ABA ligi.

Sada već tradicionalno, dobra hrvatska ekipa je postala "redovna mušterija" budući da ni u petom međusobnom duelu nisu uspjeli da slave u duelima sa našim momcima.

Dva puta su domaći dobro otvarali, dva puta su "Studenti" dobro odgovarali na serije i držali meč u egalu.

Sve do zadnje četvrtine, kada je prevagnuo kvalitet našeg rostera ali i minuti za Davida Mirkovića koji doprinio dobrim rješenjima u napadu, ali i određenom čvrstinom u odbrani.

Ipak prva zvijezda meča je bio Igor Drobnjak.

Povratnik u dres našeg tima je pokazao koliko će da bude bitan u ovogodišnjoj kampanji.

Počeo je sa sjajnom energijom već od prvih dobijenih minuta, odličnom presing odbranom na organizatore igre "Žutih", a tu je i odlična skorerska partija.

Na kraju 15 poena, 4 skoka, 7 asistenicja, 3 ukradene lopti i indeks korisnosti od 28.

Dobra partija i Oubrija Doukinsa, koji je imao nešto sporiji start, ali nije forsirao šut, bio je sveprisutan na terenu i na kraju je završio utakmicu sa 13 poena.

Drežnjak je meč završio sa 10 poena (3 skoka, 4 asistencije), Pavlićević je dao 9, Mirković 8.

Odlična kolona tima Andreja Žakelja bile si blokade, s obzirom da su Studenti imali sedam blokiranih šuteva.

Iduća utakmica igra su Podgorici, kada nam u goste dolazi Zadar.