Studenti od ponora do trijumfa na pogon sjajnog Nila

Aba Liga

04. Februar, 2022 SC Derby

Košarkaši SC Derby-a su slavili protiv Krke iz Novog Mesta  86:76 (16:32, 26:16, 22:6, 22:22).

Nevjerovatna utakmica i strašan povratak Studenata, u trenucima kad je izgledalo da je sve izgubljeno, te da će Krka da odnese pobjedu iz Podgorice.

Žakelj se opredjelio za petorku Erik Nil, Flečer Megi, Viktor Vujisić, Andrija Slavković i Kenan Kamenjaš.

Strašno loš početak defanzivno, ali i po malo bezidejni napad naših momaka doprinio je da se Krka brzo odlijepi.

Oni su u dva navrata tokom prve dionice došli do dvocifrene prednosti,  do isteka prvih 10 minuta imali su tačno duplo više poena od naše ekipe.

Ta prednost je nakon uvodinih minuta posljednje dionice rasla i na +20, i izgledalo je da noćas, jednostavno nije dan za Studente.

Ali tada kreće sjajni Erik Nil.

Naš plej je kao šilo probijao odbranu gostiju, a posebno se po ljepoti izdvojio jedan ulaz, gdje se efektnim driblingom oslobodio svog čuvara.

Na njegovim krilima do poluvremena smo istopili prednosti Krke na samo 8 poena.

Već nakon poluvremena kreće nova serija naših.

Naša spolja linija tada sjajno pronalazi Kenana Kamenjaša koji je gospodario reketima u "Morači".

Več krajem treće dionice odlazimo sa 10 poena prednosti.

Kada je semafor pokazao 69:54 za nas, činilo se da naš tim nema problema da privede utakmicu kraju, ali tada je krenula serka Krke, koja je probala ponovo da se vrati u meč.

Tu dionicu ponovo obliježavaju Flečer Megi i Erik Nil i na kraju upisujemo našu sedmu pobjedu u ABA ligi.

Nil je meč završio sa 24 poena i 7 asistenicja, Kenan Kamenjaš 18 poena i 10 skokova, dok je Flečer Megi dao 20 poena.