SC Derby poražen od Zvezde

Aba Liga

22. Novembar, 2021 SC Derby

Košarkaši SC Derby-a poraženi su u posljednjoj utakmici devetog kola Admiral bet ABA lige 67:99 (19:27, 21:22, 8:23, 19:27).

Naši momci su podbacili u ofanzivi, što se pogotovo ogledalo u 3. četvrtini gdje su postigli samo 8 poena od toga 4 iz igre.

Pored toga ni u odbrani stvari nisu funkcionisale, pa je tako protivnik u jednom trenutku imao 11 pogođenih trojki.

Ako išta može da se uzme kao pozitivno to je doprinos mladih igrača Borisa Tišme i Tomislava Ivišića.

Andrej Žakelj se odlučio za petorku Kajl Vinjales, Flečer Megi, Boris Tišma, Andrija Slavković i Tomislav Ivišić.

Tišma trojkom načinje mrežu gostiju.

Gosti brzo međutim dolaze do osjetnije prednosti, i kod rezultata 13:5 Žakelj zove timeout.

Megi je uspio da iznudi faul Lazića na šutu za tri poena, i potom pogodio sva tri slobodna bacanja, dok je Edvards poslije toga uspio da pogodi na ulazu.

Zvonimir Ivišić je pokazao da i sa 219 cm visine ima šut sa distance, pošto je pogodio trojku.

Gosti bolje otvaraju drugu dionicu i dolaze do osjetljivije prednosti, koja je na početku dionice pošla i na + 13.

Dobar šut sa distance protivnika održavao je dvocifernu prednost ekipe iz Beograda.

Dva naša mlada igrača Tišma i Ivišić (ovog puta Tomislav) uzvraćaju trojkama.

Tišma zatim ponovo pogađa. do poluvremena smo smanjili prednost gostiju na 9 poena.

U nastavku, drugom poluvremenu, loš napadački repertoar naših momaka, koji su u prvih šest i po minuta treće dionice postigli samo 2 poena.

Protivnik je brzo uvećavao svoju prednost dok nije došao do 20 poena prednosti i meč potom priveo kraju.

Na kraju Tišma je postigao 13 poena, Ivišić 11, Edvards, Vinjales i Megi su dali po 8 poena.