Poraz Studenata u Novom Mestu

Aba Liga

30. Oktobar, 2021 23:00 KK SC Derby

Naša ekipa poražena je od Krke u Novom Mestu rezultatom 87:70.Trener Andej Žakelj se opredijelio za petorku Kajl Vinjales, Flečer Megi, Milić Starovlah, Andrija Slavković i Tomislav Ivišić.

Studenti lošije otvaraju meč, i domaći već na startu prave osjetnu prednost, prvo 14:4, pa 19:9.

Dosta problema nam je u prvoj dionici pravio centar Krke, Hasan Frenč, koji je postigao u prvih 10 minuta 10 poena i imao 4 uhvaćene lopte.

U našoj ekipi na startu je najviše pokazao Vinjales sa 6 poena.

U drugoj četvrtini je izgledalo da hvatamo priključak, međutim sredinom te dionice kreće ponovo dionica domaćih.

Loše smo branili reket, dozvolili smo protivniku dosta lakih poena.

Jedna od rijetkih svijetlih tačaka u tom trenutku je bio Boris Tišma koji je ubacio 10 poena.

Protivnik nas je u prvom pluvremenu totalno nadskočio, 17 skokova (6 ofanzivnih), naspram naših "mršavih" osam skokova.

Tišma trojkom otvara drugo poluvrijeme.

Za dva i po minuta pravimo seriju od 8:2.  I taman kada je izgledalo da hvatamo priključak, ponovo crna serija naših samo 2 data poena na protivnikovih 10.

Ponovo smo tek krajem četvrtine uspjeli malo da se "trgnemo" ali je zaostatak nakon odigranih 30 minuta iznosio 17 poena.

Ni u poslednjoj četvrtini nismo uspjeli da napravimo seriju koja bi nas primakla Krki. Došli smo do zaostatka od 12 poena i tu, nažalost, stali.

Najefikasniji je bio Kajl Vinjales sa 17 poena, pratio ga je Tišma sa 16, Edvards je dodao 8, Slavković i Kamenjaš po 6 poena.

SC Derby će naredni meč ABA lige igrati u SC Morača protiv Borca iz Čačka u petak, 5. novembra.