Poraz Studenata u mini crnogorskom derbiju

Aba Liga

25. Decembar, 2021 18:40 SC Derby

Košarkaši SC Derby-a poraženi su na svom parketu u mini crnogorskom derbiju od ekipe Mornara iz Bara (15:21, 23:20, 21:32, 17:22).

Jedna od vjerovatno najgorih izdanja "Studenata" u najeltnijem regionalnom takmičenju.

Loša organizacija napada, loša energija, i nemoć da se zaustavi ili uspori jak tempo gostiju doveli su do novog poraza.

Utakmica koju će naš tim morati što prije da zaboravi, i da nastav dalje.

Za tri poena smo ubacili samo 4 trojke od čak 23 pokušaja (17,4 odsto), a problem je predstavljao i to što je većina šuteva sa perimetra bila isiljena, a ne plod akcije i stvaranja otvorene pozicije za šut.

Žakelj je na startu poslao petorku Nikola Pavlićević, Džastin Edvards, Milić Starovlah, Andrija Slavković i Kenan Kamenjaš.

Protivnik je pokazao zašto je godinama unazad smatran za jednu od najboljih šuterskih ekipa.

Već polovinom prve dionice i četiri pogođene trojke za Barane.

Naši napadi su mahom išli kroz organizacione sposobnosti Pavlićevića.

Falilo je u tim trenucima malo više koncetracije Studentima u realizaciji napada, ali srećom ni gosti nisu previše to iskoristili.

Na kraju floaterom Vinjalesa sa zvukom sirene odlazimo sa 6 poena zaostatka za Mornarem.

Flečer Megi nakon izlaska iz bloka pogađa trojku i na najbolji način otvara drugu četvrtinu.

Uspjeli smo da svedemo zaostatak na samo 2 poena, ali Mornar ponovo ulazi u mini seriju i  dolazi do 8 poena prednosti.

Brz tempo utakmice, sa atomskim napadima u ovim trenucima meča više su odgovarali gostima.

Odlična dionica međutim za Megija, koji je upalio svoje nišanse sprave i sa 10 poena vratio naš tim u egal.

Lavovska borba i Kenana Kamenjaša koji se hrabro nosio sa jakom centarskom linijom Barana.

U trećoj četvrtini totalni kolaps Studenata.

Napad brzoplet, često i bez ideja sa nepozicionirnaim šutevima koji su bili neprecizni, dok u odbrani nismo imali rješenjea na brz protoko lopte i energiju Barana.

Mornar je još više pojačao tempo i iskoristui svaku  rupu u odbrani.

Prednost je brzo otišla na dvocifrenu, a odatle i na 20 + poena.

U jednom trenutku dovoljno je reči da smo od 20 upućenih šuteva za tri poena, pogodili samo dva.

Ovaj period Vladimir Mihailović je obilježio sa čak 17 datih poena (od 26 ) u trećoj dionici.

U posljenjoj četvrtini razlika je znala da ode i na 25 poena razlike, pa su gosti do kraja rutinski priveli meč kraju.

Kajl Vijales je ubacio 16 poena, Flečer Megi 14.