Poraz od Borca

Aba Liga

10. Novembar, 2023 21:45 SC Derbi

Košarkaši SC Derbija poraženi su na gostovanju Borcu iz Čačka 87:76 na otvaranju sedmog kola ABA lige.

Ostaje ponovo žal jer smo bili dobar dio meča u utakmici i mogli smo da konačno ostvarimo pobjedu u Čačku.

Međutim ceh smo platili nervoznom drugom poluvremenu, u kojem smo imali dosta izgubljenih lopti (25 ukupno na utakmici) pa su Čačani uspjeli da slave na kraju.

Sjajno smo otvorili meč, došli do dvocifrene prednosti, ali brzo je utakmica ušla u fazu u kojoj su oba tima igrala nervozno, fizički jako (gotovo uvijek na granici faula), pa se prvo poluvrijeme "oteglo" na tačno sat vremena.

Uspjeli su domaći da nam priđu nakon 20 minuta igre na svega pola poena zaostatka.

U trećoj dionici odigrali smo najgorih deset minuta u kojima smo postigli samo devet poena, a tada smo i napravili najviše grešaka, ali i imali dosta promašenih zicera.

Ekipi poput Borca je to dovoljno bilo da preokrene rezultat i napravi sebi solidnu zalihu.

Imali smo još jednom šansu za priključak ali nas Čačani novom serijom definitvno udaljavaju od pobjede.

Za podatak vjerovali ili ne je da smo od Borca imali okruglo 20 skokova više, ali da smo izgubili meč. Takve stvari se rijetko dešavaju u modernoj košarci.

Zato smo iz igre timski šutirali svega 34,8 odsto.

Kenan Kamenjaš je igrao dobar meč sa 16 poena i čak 20 skokova, isti broj poena je ubacio i Mateo Drežnjak koji je svojoj statistici dodao i sedam skokova, Obri Doukins je meč završio sa 15 poena.