Hrabri Studenti izgubili od Cedevita Olimpije

Aba Liga

18. Decembar, 2021 SC Derby

Košarkaši SC Detby-a poraženi su na gostovanju Cedevita Olimipiji sa 88:78 (22:23, 26:16, 24:19, 16:20).

Studenti su u meč ušli oslabljeni neigranjem Flečera Megija, dok je i dalje rovit bio Kajl Vinjales, kome to sa druge strane nije smetalo da bude najefikasniji igrač na meču sa 21 poenom .

Odlično smo se predstavili jednom od favorita za osvajanje ABA lige, i dobar dio meča smo bili egal sa "Zmajevima".

Možda je meč prelomljen u jendom dijelu treće četvrtine, kada je naš tim jednostavno prodao dosta lopti.

Sa druge strane treba da nas raduje izdanje naših najmlađih igrača, Danila Ivanovića i braće Ivišić.

Andrej Žakalj je ponovo odlučio da promješa startnu postavu pa su tako na teren izašli Nikola Pavlićević, Džastin Edvards, Milić Starovlah, Zvonimir Ivišić i Kena Kamenjaš.

Ekipe su u napadu igrale na talase, jedan tim bi napravio mini seriju, pa bi drugi odgovorio na to.

Nakon početne serije Cedevita Olimpije od 8:2,  Studenti uspjevaju da odgovore svojom  mini serijom od 5:0.

COL uspjeva ponovo da odgovori na tu seriju. i da povede 14:7. Nakon timeouta našeg trenera, Studenti vezuju 5 poena za novi egal .

Našim mocima je lopta lijepo išla u napadu, a istakao se Nikola Pavlićević koji je dva puta pogodio za tri poena u ovom periodu i jednom sa poludistance.

Studenti s odlično skakali u ovom periodu, pogotovo u fazi napada gdje su skupili 6 skokova u prvih 6 i po minuta.

Potom dodatna energija za naš tim - u igru je ušao Kajl Vinjales koji je za manje od 3 minuta vezao 9 poena i doveo naš tim u vođstvo.

Posebno je bilo efikasno preuzimanje odgovornosti sa posljednjim sekudnama prve dionice  u kojem je pogodio sa poludistance za vođstvo nakon 10 minuta igre.

U drugoj četvrtini isti scenario kao u prvoj.

Mijenjao se rezultat čas u našu čas u njihovu korist. Dobra dionica za Andriju Slavkovića.

Pred kraj domaćini su ipak bili mirnije ruke, pa su na poluvrijeme otišli sa osjetnih 9 poena prednosti.

U nastavku, pad koncetracije SC Derby-a, praćeno velikim brojem izgubljenih lopti, koje su ponakad bile bukvalno poklonjene.

Iskusni roster domaćina to nije mogao da propusti pa su povećali prednost dvocifreno.

Cedevita Olimpija je početkom posljednje dionice došla i do maksimalnih 16 poena prednosti.

I taman kad je izgledalo da će sve da se lagano završi za favorizovanog domaćina, ukazao se jedan od najmlađih u protokolu ove utakmice, Danilo Ivanović.

Momak koji je tek napunio 18 godina, je sjajnom energijom u odbrani uspio da bude nosilac serije od 10:0 i da tako meč uđe u neizvjesnu završnicu.

Međutim sa tri tinejdžera u petorci, nismo mogli do pobjede.

Na kraju Vinjales 21 poen, Pavlićević 14 uz 6 skokova i 7 asistencija, Slavković je dao 10.