Herojska partija Studenata protiv Partizana, na kraju tijesan poraz

Aba Liga

15. Januar, 2022 SC Derby

Košarkaši SC Derby-a poraženi su od Partizana 83:93 (24:22, 19:19, 24:20,16:32) u 16. kolu ABA lige (jedina utamica koja se igra ovog kola).

Studenti su se jednom od glavnih favorita predstavili u najboljem mogućem svjetlu, vodili su gotovo cio meč, ali su na samom kraju posustali.

Lijepa igra izabranika Andreja Žakelja, borbena, čak 15 ofanzivnih skokova, ali na kraju je protivnik ipak odnosi pobjedu.

Ovaj meč igrali smo bez Kajla Vinjalesa, kao i braće Ivišić i Borisa Tišme.

Ako ništa, poslije dugog vremena na parket se vratio Aleksa Ilić, tek da osjeti utakmicu. Svakako da će biti ogromno pojačanje u reketu za naš tim.

Žakelj je na teren poslao petorku Nikola Pavlićević, Flečer Megi, Milić Starovlah, Andrija Slavković i Kenan Kamenjaš.

Odlična poziciona igra Studenata na samom startu. Kao da je i malo niža petorka sa Slavkovićem i Starovlahom na 4 i 3 zbunila protivnika.

Sjajan je bio Kamenjaš u tom djelu koji je vodio veliku borbu sa Matijasom Lesorom.

U prvoj dionici u kojoj se vođstvo smjenjivalo, dobra dionica i za Flečera Megija.

Najbolji trojkaš ABA lige je vezao dvije trojke, od čeha jednu sa 8 metara preko ruke protivnika.

Velika borba nastavljena je i u drugoj četvrtini. Dobru dodatnu energiju Studnetima daje Džastin Edvards koji je u ovom periuodu ubacio 9 poena.

Još jedna velika stvar za svvakog ljubitelja košarke u Podgorici i Crnoj Gori, povratak na parket Alekse Ilića.

Posebno raduje energija momaka na ofanzivnom skoku, gdje smo sedam puta obezbjedili nove napade u prvom poluvremenu u kojem smo zasluženo vodili protiv velikog favorita.

Početak treće četvrtine i u dva minuta naši momci ekprsno dolaze do serije od 9:3. Dobra odbrana i još bolja tranzicija u napadu doveli su do maksimalnih osam poena razlike.

Partizan ipak uspjeva brzo da se vrati u meč sa i sa serijom 8:0 da poravna rezultat.

Seriju gostiju prekida Pavlićević sa pogođenom trojkom.

Odličan ponovo ofanzivni skok naših momaka, prije svih Edvarsa i Kamenjaša, ali bvilježimo i jedan dosta bitan Danila Ivanovića.

I na kraju treće četvrtine imamo prednost.

Partizan upijeva a se vrati u meč, ali ni naši momci nisu posustajali pa je utakmica ponovo ušla u egal.

Sve do zadnjih minut i po bili smo u igri za pobjedu, kada Partizan pravi završnu seriju i dobija meč.

Kenan Kamenjaš je dao 20 poena i imao 12 skokova, Džastin Edvards je završio meč sa 19 poena, Slavković 13, Meki i Pavlićević po 10 poena.