Furiozna zadnja četvrtina Studenata donijela pobjedu nad Mornarom

Aba Liga

22. Oktobar, 2023 SC Derbi

Košarkaši SC Derbija slavili su u crnogorskom derbiju ABA lige protiv Mornara 94:79.

Sjajan povratak našeg tima, nakon što je izgledalo da će iskusnija abaligaška ekipa iz Bara doći do prvog trijumfa, jer su imali u jednom trenutku i 15 poena prednosti.

Crnogorski derbi je opravdao sva očekivanja, a sam start obilježio je rezultatski egal.

Gosti iz Bara ipak bolje završavaju prvu, i hvataju dobar "talas" i na početku druge četvrtine i odlaze na +9.

Naši momci uspijevaju da odgovore svojom serijom i primaknu se na svega poen zaostarka.

Međutim ponovo su kraj četvrtine i početak sljedeće bile pogubne za nas, pa Mornar odlazi i na dvocifrenu prednost.

Sredinom treće dionice imali su gosti pomenutih 15 poena razlike i tada je izgledalo da su bliži triijumfu.

Međutim Žakeljeva ekipa, prije svega defanzivno, a onda i u napadu dolazi polako do rezultatskog priključka.

Studenti, koju su u jednom trenutku šutirali 2/12 za tri poena, su namjestili svoje nišanske sprave, i serijom 18:5 primakli se protivniku na svega posjed zaostatka.

A taj kraj, bio je uvertira u pravu ofanzivnu rapsodiju zadnje dionice u kojoj su naši momci ubacili 34 poena, i na kraju čak i rezultatski ubjedljivo slavili.

Kenan Kamenjaš je i Emir Hadžibegović bili su najzaslužniji za trijumf, Kamenjaš je na kraju ubacio 17 poena i imao 9 skokova, dok je Hadžibegović meč završio dabl dabl učinkom sa 15 poena i 11 skokova.

Pavilićević je dao 11 uz 4 asistencije, Igor Drobnjak je dao 10 poena, dok su Bogavac, Mirković i Drežnjak dali po 7 poena.